Debata oksfordzka z udziałem Rzecznika Praw Dziecka

W ramach I Słupskiego Festiwalu Praw Dziecka organizowanego przez grupę Słupscy Korczakowcy 19 kwietnia odbyła się w naszej szkole debata oksfordzka na temat przeciwstawiania się mowie nienawiści, określanej potocznie hejtem. Teza debaty: Kto nie krytykuje, ten przyzwala. W debacie wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Słupsku, Zespołu Szkół Informatycznych oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Wacława Sierpińskiego, w sumie 8 uczniów debatujących w dwóch zespołach oraz blisko 80 uczniów wśród publiczności. Gośćmi specjalnymi byli: pani NATALIA SZCZUCKA Dyrektorka Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej, pan MAREK MICHALAK Rzecznik Praw Dziecka, pan ZDZISŁAW KOŁODZIEJSKI Starosta Słupski oraz pani KRYSTYNA DANILECKA-WOJEWÓDZKA Zastępca Prezydenta Słupska.

Po debacie wszyscy goście zostali zaproszeni na uroczysty bankiet przygotowany przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

Galeria