Konkurs Kuchnie Świata

Kolejna nowość w naszej szkole - konkurs Kuchnie Świata odbył się dzisiaj na Przemysłowej i okazał się strzałem w dziesiątkę. Na kuchni zmagały się dwuosobowe zespoły uczniów gimnazjów i szkół podstawowych, które musiały ugotować tradycyjne dania wybranych państw świata. Na szkolnej auli zaś uczniowie naszej szkoły przygotowali stoiska z przekąskami i symbolami tych samych krajów. Podczas gdy komisja wybierała najlepsze dania, uczestnicy konkursu kulinarnego wcielili się w rolę jury i głosując wybrali najciekawszą prezentację państwa spośród wszystkich przygotowanych przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Krajem, który przyniósł uczestnikom szczęście okazała się Grecja, ponieważ w obydwu kategoriach konkurs wygrali reprezentanci Grecji. :) Komisja była pod ogromnym wrażeniem zdolności i wyczucia smaku młodych kucharzy, dlatego postanowiliśmy, że będzie to kolejny konkurs który będzie odbywał się w naszej szkole cyklicznie.

A oto zwycięzcy konkursu kulinarnego:

I miejsce - Paulina Pluta i Nikola Staszkiewicz (Gimnazjum Jezierzyce)

II miejsce - Katarzyna Ryszkiewicz i Małgorzata Dudek (Gimnazjum Dębnica Kaszubska)

III miejsce - Amelia Peplińska i Weronika Kerlin (Szkoła Podstawowa Motarzyno)

Wyróżnienia pani dyrektor otrzymały Milena Adamiak i Julia Nowak (SP 2 Słupsk) oraz Amelia Nowak i Oliwia Bullmann (Gimnazjum Jezierzyce).

Najwięcej głosów za przygotowane stoiska otrzymała klasa IIIA :)

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

Galeria