Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Default post image

nasza szkoła oferuje

TECHNIKUM ZAWODOWE

Technikum Zawodowe Nr 1 w Słupsku jest szkołą prywatną z uprawnieniami szkoły publicznej. Zajęcia odbywają się w nowo wyremontowanym budynku szkoły w Słupsku przy ul. Przemysłowej 100. Do dyspozycji uczniów są nowoczesne pracownie gastronomiczne, komputerowe, biblioteka z centrum multimedialnym, bardzo dobrze wyposażone sale lekcyjne i najnowocześniejsza w mieście pracownia obsługi konsumenta.

Szkoła średnia jest szkołą na podbudowie gimnazjum, o czteroletnim cyklu nauczania. Szkoła kształci w zawodach:

{module Technikum Zawodowe}

Realizujemy program z zakresu przedmiotów obowiązkowych ogólnych oraz zawodowych, innych dla danego zawodu, opracowany i zatwierdzony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Uczniowie naszej szkoły odbywają praktyki zawodowe w renomowanych hotelach i restauracjach w kraju i zagranicą. Ukończenie szkoły daje wykształcenie średnie z możliwością uzyskania świadectwa maturalnego oraz tytułu technika poprzez zdanie egzaminu państwowego. Wydawane przez szkołę świadectwa są dokumentami z mocą dokumentów państwowych.

Rok szkolny rozpoczyna się 1 września każdego roku, a kończy 31 sierpnia następnego roku i dzieli się na dwa semestry.

Kadrę pedagogiczną tworzą niewątpliwie najlepsi nauczyciele ze słupskich szkół średnich, Akademii Pedagogicznej oraz doświadczeni praktycy zawodowi. Wszyscy oni to wysokiej klasy specjaliści z poszczególnych dziedzin.

 

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

 I Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Słupsku

Przez ostatnie lata wmawiano młodym ludziom, że wszechstronne wykształcenie zwiększy ich szanse na rynku pracy. Presja społeczna i ambicje rodziców spowodowały, że walka o miejsce w dobrym liceum stawała się coraz bardziej zacięta. Z biegiem lat stało się to, co stać się musiało, czyli zaczyna brakować fachowców w zawodzie. Do naszej szkoły pracownicy firm przychodzą z ofertami pracy i proponują uczniom etaty. Podejmując naukę w naszej szkole staniecie się niezwykle konkurencyjni na rynku pracy.
 
Zapraszamy do podjęcia nauki w I Zasadniczej Szkole Zawodowej!!!
 
Po ukończeniu szkoły, uczniowie zdają egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe. Ukończenie szkoły daje możliwość:
  • Kontynuowania nauki w liceum przygotowującym uczniów do egzaminu maturalnego.
  • Prowadzenie własnej firmy
  • Podjęcia pracy
Pamiętaj!!
Na absolwentów szkół zawodowych czekają firmy z regionu.
Zapotrzebowanie na specjalistów wciąż rośnie.
Podejmując naukę w naszej szkole staniecie się niezwykle konkurencyjni na rynku pracy.
Szukasz pracy - skończ Zawodówkę!
Zostań naszym uczniem!
Zapraszamy!
 
UWZGLĘDNIAJĄC POTRZEBY ZAKŁADÓW PRACY OTWIERAMY TRZY NOWE KIERUNKI – (nabór poza systemem elektronicznym)
 
ŚLUSARZ
 jest jednym z podstawowych zawodów w przemyśle metalowym i maszynowym. Z tego też względu zawód ślusarz ma szerokie zastosowanie w gospodarce narodowej, głównie w usługach oraz wytwarzaniu i eksploatacji wyrobów technicznych branży metalowej. Zajęcia teoretyczne prowadzone z przedmiotów zawodowych realizowane są pracowniach specjalistycznych. Zajęcia praktyczne realizowane będą w   Słupskiej Fabryce HYDRO-NAVAL. oraz METPOL
 
Ślusarze z uwagi na rozległa wiedzę i umiejętności zawodowe, mogą znaleźć zatrudnienie w kraju i za granicą, w zakładach usługowych naprawy sprzętu domowego, przemysłu metalowego, obsługi technicznej, zakładach naprawczych oraz w przedsiębiorstwach zajmujących się wytwarzaniem i eksploatacją wyrobów technicznych w branży metalowej.  Można również, co jest nie bez znaczenia z uwagi na kreowanie przedsiębiorczości, prowadzić własny warsztat ślusarski.
 
CELE KSZTAŁCENIA:
Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie ślusarz będzie przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:
  1. wykonywania elementów maszyn i urządzeń,
  2. naprawiania elementów maszyn i urządzeń,
  3. wykonywania połączeń,
  4. konserwowania elementów maszyn, urządzeń i narzędzi
 
OPERATOR OBRABIAREK SKRAWAJĄCYCH
Współczesny szybki postęp techniczny w zakresie mechanizacji i automatyzacji procesów produkcyjnych powoduje konieczność kształcenia kadr przygotowanych do obsługi obrabiarek wykonujących złożone operacje z zakresu obróbki skrawaniem. Jednocześnie bardzo zróżnicowany postęp techniczny z zakładach pracy jest powodem konieczności obsługiwania zarówno konwencjonalnych obrabiarek skrawających, jak również obrabiarek sterowanych numerycznie. W związku z tym operator obrabiarek skrawających musi posiadać uniwersalne kwalifikacje zawodowe. Jest zawodem szeroko profilowym, łączącym w sobie umiejętności: tokarza, frezera, szlifierza oraz operatora centrów obróbkowych. Obsługuje i nadzoruje uniwersalne, półautomatyczne i automatyczne obrabiarki skrawające.
 
Zajęcia zawodowe:
  • zarys konstrukcji maszyn,
  • technologia,
  • technologia obróbki skrawaniem,
  • elektrotechnika i elektronika,
  • programowanie obrabiarek CNC,
  • BHP,
  • użytkowanie komputera,
  • zajęcia praktyczne.
Operator obrabiarek skrawających może pracować we wszystkich przedsiębiorstwach produkcyjnych wykorzystujących obróbkę skrawaniem, zajmujących się wytwarzaniem i eksploatacją maszyn i urządzeń mechanicznych, maszyn budowlanych, samochodów i ciągników, zakładach budowy i eksploatacji taboru kolejowego, budowy silników parowych, spalinowych i turbinowych, napędów hydraulicznych, wyposażenia samolotów i śmigłowców itp.
 
MECHANIK – MONTER MASZYN I URZĄDZEŃ
Absolwent w zawodzie mechanik-monter maszyn i urządzeń jest przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:
  1. Dokonywania montażu maszyn i urządzeń.
  2. Obsługiwania i konserwowania maszyn i urządzeń.
  3. Instalowania i uruchamiania maszyn i urządzeń.
 
Do wykonywania wyżej wymienionych zadań zawodowych absolwent zostanie przeszkolony w zakresie:
  1. Bezpieczeństwa i higiena pracy.
  2. Podejmowania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
  3. Język obcy ukierunkowany zawodowo.
  4. Kompetencje personalne i społeczne.
 
Zajęcia teoretyczne prowadzone z przedmiotów zawodowych realizowane są w pracowniach specjalistycznych. Zajęcia praktyczne realizowane będę w   Słupskiej Fabryce HYDRO-NAVAL. I  METPOL oraz innych.