Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Słupsku to pierwsza w regionie słupskim szkoła ponadpodstawowa niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej, powstała z myślą o wspieraniu dorosłych i młodzieży w dążeniu do zdobywania wykształcenia i podnoszenia kwalifikacji zawodowych.
Mgr Małgorzata Iwańska – założyciel i dyrektor Zespołu Szkół – na początku lat '90 dostrzegła potrzebę zorganizowania szkoły, która w życzliwej atmosferze zapewni nie tylko zdobycie gruntownego wykształcenia ogólnego i specjalistycznego, ale przede wszystkim zagwarantuje nabycie umiejętności praktycznych, pomagających młodym ludziom sprostać wymogom stawianym przez zmienne warunki gospodarki rynkowej.
Historia szkoły sięga roku 1992. Wówczas decyzję o zezwoleniu na utworzenie Szkoły wydał Kurator Oświaty w Słupsku. 1 września 1992 roku rozpoczął się pierwszy rok szkolny Prywatnego Zaocznego Liceum Ogólnokształcącego. Już w pierwszym roku istnienia powstało Prywatne Policealne Studium Zawodowe. W maju 1995 roku odbył się pierwszy egzamin dojrzałości.
Z roku na rok powiększało się grono uczniów, jak i pedagogów. Również oferta rozszerzała się o nowe, poszukiwane na rynku pracy kierunki. Od lipca 1999 szkoła posiada własny budynek - obecna siedziba, mieszczącą się przy ulicy Przemysłowej 101. Rok szkolny 2001/2002 powitano utworzeniem Pomorskiego Centrum Edukacji Zawodowej, które postawiło sobie za zadanie podnoszenie kwalifikacji osób zatrudnionych w słupskich firmach.
Szkoła z roku na rok poszerza ofertę edukacyjną, dzięki czemu pozwala nie tylko uzupełnić wykształcenie, ale też zdobyć nowy zawód, niejednokrotnie pozwalający na przystosowanie się do nowych warunków życia i pracy.
DYREKTOR SZKOŁY
Małgorzata Iwańska
WICEDYREKTOR
Krzysztof Goliszek
WICEDYREKTOR
Adam Leszczyński
Blok przedmiotów ogólnokształcących
biologia
biznes i zarządzanie
chemia
edukacja dla bezpieczeństwa
filozofia
fizyka
geografia
historia
historia i teraźniejszość
informatyka
języki angielski
język kaszubski
język niemiecki
język polski
język polski dla obcokrajowców
język rosyjski
matematyka
podstawy przedsiębiorczości / prowadzenie działalności gospodarczej
religia
wiedza o społeczeństwie
wychowanie fizyczne
Blok przedmiotów zawodowych
administracyjne
fotograficzne
gastronomiczne
hotelarskie
ochrona fizyczna osób i mienia
sekretariat
kierownik praktyk zawodowych
pedagog
psycholog
tyflopedagog
Biblioteka to miejsce szczególne. Tutaj dobrze muszą czuć się zarówno książki, jak i korzystający z ich bogactwa ludzie. Nasza szkolna biblioteka nie jest tylko "wypożyczalnią lektur", ale jest miejscem spotkań uczniów podczas zajęć i poza nimi.
Z radością ogłaszamy nowy skład Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2024/2025! Przewodniczącym został Marcel z klasy 2A, a jego zastępczynią - Julia z klasy 2B.
Samorząd Szkolny to cała społeczność uczniowska ZSP.
Opiekunem Samorządu Uczniowskiego jest Pani Olesia Złamaniec.
Zgodnie z obecnie obowiązującymi regulacjami i zasadami pomoc psychologiczno-pedagogiczna udzielana uczniowi w szkole polega na:
- rozpoznawaniu indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych ucznia,
- wspieraniu rodziców oraz nauczycieli w rozwiązywaniu problemów wychowawczych i dydaktycznych, a także rozwijaniu ich umiejętności wychowawczych,
- rozpoznawaniu indywidualnych możliwości psychofizycznych uczniów, w celu wspierania potencjału rozwojowego ucznia i stwarzania warunków do jego aktywnego i pełnego uczestnictwa w życiu szkoły oraz w środowisku społecznym.
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna w szkole udzielana jest dobrowolnie i nieodpłatnie.
W każdej chwili możecie zwrócić się do szkolnego pedagoga Pani Beaty Wrońskiej, pedagoga specjalnego Pani Aleksandry Anuszewskiej oraz psychologów: Pani Elżbiety Jacniackiej i Pani Aleksandry Szwochertowskiej ze swoimi pytaniami czy problemami.
Dyżur Pani Aleksandry Szwochertowskiej:
- poniedziałek w godz. 11.20 - 14.20,
- czwartek w godz. 10.50 - 13.50.
Dyżur Pani Elżbiety Jacniackiej:
- wtorek w godz. 8-12.
Istnieje możliwość indywidualnego ustalenia godziny spotkania po wcześniejszym kontakcie.
PADLET - wirtualny gabinet pedagoga szkolnego.
Każdego roku mury naszej szkoły opuszczają uczniowie, którzy rozpoczynają kolejny etap życia. Część z nich kontynuuje naukę na wyższych uczelniach, inni podejmują pracę w zawodzie osiągając duże sukcesy. Wielu naszych absolwentów utrzymuje z nami kontakt oraz aktywnie uczestniczy w życiu szkoły. My zaś śledzimy ich losy i sprawdzamy jak w kolejnych etapach swojej kariery realizują wyznaczone przez siebie cele i pasje oraz sprawdzamy ich osiągnięcia.
Paulina Marcinkowska - uczęszczała do klasy o profilu technik żywienia i usług gastronomicznych i to właśnie w naszej szkole zainteresowała się gotowaniem oraz zdobyła wiedzę i umiejętności, które pozwoliły jej rozwinąć swoją pasję, jaką jest tworzenie niesamowitych wypieków. Od niedawna Paulina prowadzi w Słupsku swoją pracownię tortów artystycznych Leśna Słodycz, do której serdecznie Was zapraszamy!
Mateusz Sulik – ukończył szkołę w 2012r. zdobywając zawód technik kelner. Podczas nauki Mateusz wielokrotnie reprezentował szkołę w konkursach regionalnych i ogólnopolskich, m.in. w Małopolskim Konkursie Szkół Gastronomicznych w Krakowie, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Po ukończeniu szkoły kontynuował naukę w Wyższej Szkole Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku oraz pracował jako kelner w kilku renomowanych trójmiejskich restauracjach, m.in. w restauracji ‘U kucharzy” w Sopocie, firmowanej nazwiskiem znanego restauratora Adama Gesslera. Aktualnie Mateusz jest menadżerem w jednej z najlepszych restauracji w Trójmieście - 1611 Restaurant, przy pięciogwiazdkowym hotelu Dwór Oliwski. Mateusz przyznaje, że jego praca jest jego pasją, a swój sukces zawdzięcza swojej determinacji, ciężkiej pracy oraz wiedzy i doświadczeniu, które zdobył uczęszczając do Technikum Zawodowego nr 1 w Słupsku.