Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Słupsku to pierwsza w regionie słupskim szkoła ponadpodstawowa niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej, powstała z myślą o wspieraniu dorosłych i młodzieży w dążeniu do zdobywania wykształcenia i podnoszenia kwalifikacji zawodowych.
Mgr Małgorzata Iwańska – założyciel i dyrektor Zespołu Szkół – na początku lat '90 dostrzegła potrzebę zorganizowania szkoły, która w życzliwej atmosferze zapewni nie tylko zdobycie gruntownego wykształcenia ogólnego i specjalistycznego, ale przede wszystkim zagwarantuje nabycie umiejętności praktycznych, pomagających młodym ludziom sprostać wymogom stawianym przez zmienne warunki gospodarki rynkowej.
Historia szkoły sięga roku 1992. Wówczas decyzję o zezwoleniu na utworzenie Szkoły wydał Kurator Oświaty w Słupsku. 1 września 1992 roku rozpoczął się pierwszy rok szkolny Prywatnego Zaocznego Liceum Ogólnokształcącego. Już w pierwszym roku istnienia powstało Prywatne Policealne Studium Zawodowe. W maju 1995 roku odbył się pierwszy egzamin dojrzałości.
Z roku na rok powiększało się grono uczniów, jak i pedagogów. Również oferta rozszerzała się o nowe, poszukiwane na rynku pracy kierunki. Od lipca 1999 szkoła posiada własny budynek - obecna siedziba, mieszczącą się przy ulicy Przemysłowej 101. Rok szkolny 2001/2002 powitano utworzeniem Pomorskiego Centrum Edukacji Zawodowej, które postawiło sobie za zadanie podnoszenie kwalifikacji osób zatrudnionych w słupskich firmach.
Szkoła z roku na rok poszerza ofertę edukacyjną, dzięki czemu pozwala nie tylko uzupełnić wykształcenie, ale też zdobyć nowy zawód, niejednokrotnie pozwalający na przystosowanie się do nowych warunków życia i pracy.
DYREKTOR SZKOŁY
Małgorzata Iwańska
WICEDYREKTOR
Krzysztof Goliszek
WICEDYREKTOR
Adam Leszczyński
Blok przedmiotów ogólnokształcących
biologia
chemia
edukacja dla bezpieczeństwa
etyka
filozofia
fizyka
geografia
historia
informatyka
języki angielski
język kaszubski
język niemiecki
język polski
matematyka
podstawy przedsiębiorczości / prowadzenie działalności gospodarczej
religia
wiedza o społeczeństwie
wychowanie fizyczne
Blok przedmiotów zawodowych
administracyjne
fotograficzne
gastronomiczne (kucharz / kelner)
hotelarskie
ochrona fizyczna osób i mienia
sekretariat
kierownik praktyk zawodowych
pedagog
pedagog specjalny
psycholog
tyflopedagog
Biblioteka to miejsce szczególne. Tutaj dobrze muszą czuć się zarówno książki, jak i korzystający z ich bogactwa ludzie. Nasza szkolna biblioteka nie jest tylko "wypożyczalnią lektur", ale jest miejscem spotkań uczniów podczas zajęć i poza nimi.
Biblioteka jest czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00 - 14.00.
W skład SU w roku szkolnym 2022/2023 wchodzą:
Samorząd Szkolny to cała społeczność uczniowska ZSP.
Opiekunem Samorządu Uczniowskiego jest Pani Marta Zalewska.
Zgodnie z obecnie obowiązującymi regulacjami i zasadami pomoc psychologiczno-pedagogiczna udzielana uczniowi w szkole polega na:
- rozpoznawaniu indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych ucznia,
- wspieraniu rodziców oraz nauczycieli w rozwiązywaniu problemów wychowawczych i dydaktycznych, a także rozwijaniu ich umiejętności wychowawczych,
- rozpoznawaniu indywidualnych możliwości psychofizycznych uczniów, w celu wspierania potencjału rozwojowego ucznia i stwarzania warunków do jego aktywnego i pełnego uczestnictwa w życiu szkoły oraz w środowisku społecznym.
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna w szkole udzielana jest dobrowolnie i nieodpłatnie.
W każdej chwili możecie zwrócić się do szkolnego pedagoga i pedagoga specjalnego ze swoimi pytaniami czy problemami. Zarówno Pani Beata jak i Pani Marta są do Waszej dyspozycji.
Istnieje również możliwość indywidualnego ustalenia godziny spotkania po wcześniejszym kontakcie.
PADLET - wirtualny gabinet pedagoga szkolnego.
Każdego roku mury naszej szkoły opuszczają uczniowie, którzy rozpoczynają kolejny etap życia. Część z nich kontynuuje naukę na wyższych uczelniach, inni podejmują pracę w zawodzie osiągając duże sukcesy. Wielu naszych absolwentów utrzymuje z nami kontakt oraz aktywnie uczestniczy w życiu szkoły. My zaś śledzimy ich losy i sprawdzamy jak w kolejnych etapach swojej kariery realizują wyznaczone przez siebie cele i pasje oraz sprawdzamy ich osiągnięcia.
Paulina Marcinkowska - uczęszczała do klasy o profilu technik żywienia i usług gastronomicznych i to właśnie w naszej szkole zainteresowała się gotowaniem oraz zdobyła wiedzę i umiejętności, które pozwoliły jej rozwinąć swoją pasję, jaką jest tworzenie niesamowitych wypieków. Od niedawna Paulina prowadzi w Słupsku swoją pracownię tortów artystycznych Leśna Słodycz, do której serdecznie Was zapraszamy!
Mateusz Sulik – ukończył szkołę w 2012r. zdobywając zawód technik kelner. Podczas nauki Mateusz wielokrotnie reprezentował szkołę w konkursach regionalnych i ogólnopolskich, m.in. w Małopolskim Konkursie Szkół Gastronomicznych w Krakowie, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Po ukończeniu szkoły kontynuował naukę w Wyższej Szkole Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku oraz pracował jako kelner w kilku renomowanych trójmiejskich restauracjach, m.in. w restauracji ‘U kucharzy” w Sopocie, firmowanej nazwiskiem znanego restauratora Adama Gesslera. Aktualnie Mateusz jest menadżerem w jednej z najlepszych restauracji w Trójmieście - 1611 Restaurant, przy pięciogwiazdkowym hotelu Dwór Oliwski. Mateusz przyznaje, że jego praca jest jego pasją, a swój sukces zawdzięcza swojej determinacji, ciężkiej pracy oraz wiedzy i doświadczeniu, które zdobył uczęszczając do Technikum Zawodowego nr 1 w Słupsku.