Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Integracja przez kuchnię

Fundacja Edu-Care Małgorzaty Iwańskiej otrzymała dofinansowanie na realizację projektu pn.: Integracja przez kuchnię, który zostanie zrealizowany na terenie naszej szkoły. Projekt dofinansowany w ramach Funduszu Nowy AKUMULATOR SPOŁECZNY, ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO.

Termin realizacji 13.09.2021 - 15.12.2021 r.


4 października odbyło się pierwsze spotkanie w ramach realizacji projektu: INTEGRACJA PRZEZ KUCHNIĘ. Zgodnie z założeniami w projekcie wezmą udział polskie i ukraińskie rodziny uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych przy ul. Przemysłowej 100 w Słupsku. W miłej atmosferze przedstawiono ideę i założenia projektu oraz ustalono harmonogram działań.

GALERIA ➔


13 listopada w ramach projektu "Integracja przez kuchnię" Fundacja Edu-Care we współpracy z Zespołem Szkół Ponadpodstawowych w Słupsku zorganizowała rodzinne gotowanie w gronie rodzin polskich i ukraińskich. "Integracja przez kuchnię" to projekt mający na celu integrację obcokrajowców i ich rodzin. Projekt koncentruje się na wspólnym gotowaniu potraw związanych z tradycją bożonarodzeniową. W trakcie projektu dokonano wymiany przepisów i pomysłów kulinarnych, czego rezultatem będzie opracowany Przepiśnik.


GALERIA ➔


Na początku grudnia uczestnicy projektu Integracja przez Kuchnię spotkali się przygotowując słodkie wypieki. Następnie prezentując je na forum Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Słupsku przedstawili również tradycje bożonarodzeniowe i kolędnicze polskie jak i ukraińskie.